აქცია „დედამიწის საათი“ - Sputnik საქართველო, 1920, 22.03.2025
სიმბოლური კამპანია ადამიანებს ბუნების დაცვის მნიშვნელობას შეახსენებს
თბილისი, 22 მარტი - Sputnik. საქართველო, უკვე მეჩვიდმეტედ, აქციას "დედამიწის საათი" შეუერთდება.
„დედამიწის საათი“ - ყოველწლიური საერთაშორისო ეკოლოგიური აქციაა, რომელიც ველური ბუნების მსოფლიო ფონდის (WWF) ინიციატივით მარტის ბოლო ან ბოლოსწინა შაბათს იმართება. ეს აქცია შეახსენებს ყველას ბუნების დაცვის მნიშვნელობის შესახებ.
© AFP 2024 / LUDOVIC MARIN „დედამიწის საათი“. ეიფელის კოშკი
Эйфелева башня в Париже потемнела во время экологической кампании «Час Земли» 19 марта 2016 года - Sputnik საქართველო, 1920, 22.03.2025
„დედამიწის საათი“. ეიფელის კოშკი
საქართველო დანარჩენ მსოფლიოსთან ერთად შეუერთდება ღონისძიებას და 20:30 საათიდან 21:30 საათამდე შუქი ჩაქრება ადმინისტრაციულ შენობებში, რიყის პარკის ტერიტორიაზე, მშვიდობის ხიდზე, ნარიყალას ციხე-სიმაგრეზე, თბილისის სატელევიზიო ანძაზე.
ორგანიზატორები მთელი მსოფლიოს მოსახლეობას მოუწოდებენ, აქციის მსვლელობისას ერთი საათით გამორთონ დენი და საყოფაცხოვრებო ელექტრომოწყობილობები და ამით გააღვივონ ინტერესი კლიმატური ცვლილებების, ბუნების დაბინძურების და სხვა ეკოლოგიური თემების მიმართ.