გარემოს დაცვა და ეკოლოგია
თბილისი, 22 მარტი - Sputnik. საქართველო, უკვე მეჩვიდმეტედ, აქციას "დედამიწის საათი" შეუერთდება.„დედამიწის საათი“ - ყოველწლიური საერთაშორისო ეკოლოგიური აქციაა, რომელიც ველური ბუნების მსოფლიო ფონდის (WWF) ინიციატივით მარტის ბოლო ან ბოლოსწინა შაბათს იმართება. ეს აქცია შეახსენებს ყველას ბუნების დაცვის მნიშვნელობის შესახებ.საქართველო დანარჩენ მსოფლიოსთან ერთად შეუერთდება ღონისძიებას და 20:30 საათიდან 21:30 საათამდე შუქი ჩაქრება ადმინისტრაციულ შენობებში, რიყის პარკის ტერიტორიაზე, მშვიდობის ხიდზე, ნარიყალას ციხე-სიმაგრეზე, თბილისის სატელევიზიო ანძაზე.ორგანიზატორები მთელი მსოფლიოს მოსახლეობას მოუწოდებენ, აქციის მსვლელობისას ერთი საათით გამორთონ დენი და საყოფაცხოვრებო ელექტრომოწყობილობები და ამით გააღვივონ ინტერესი კლიმატური ცვლილებების, ბუნების დაბინძურების და სხვა ეკოლოგიური თემების მიმართ.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/23534/89/235348932_111:0:1888:1333_1920x0_80_0_0_041f03daada6ec67aa6f40cb54552fc3.jpgSputnik საქართველო