საცობები თბილისში: რა ხდება გზებზე
თბილისი, 20 მარტი — Sputnik. თბილისში, დადიანის ქუჩასა და სადგურის მოედანს ჯამში 280 მეტრი სიგრძის სააავტომობილო ხიდი დააკავშირებს. თბილისის მერიის გამოქვეყნებული ინფორმაციით, სპირალისებური ხიდი დადიანის ქუჩიდან დაიწყება და დაეშვება სადგურის მოედანზე. ახალი ხიდი გათვლილი იქნება შერეული ნაკადების მოძრაობისთვის, თუმცა, პრიორიტეტი მიენიჭება საზოგადოებრივ ტრანსპორტს. მერიის ცნობით, პიკურ საათებში ხიდი გამოყენებული იქნება მხოლოდ საზოგადოებრივი ტრანსპორტისთვის. პროექტის მიხედვით, ხიდი იქნება 280 მეტრი სიგრძის, 8.5 მეტრი სიგანის სწორ მონაკვეთში, ხოლო 15 მეტრი სიგანის მოხვევის მონაკვეთში (ე.წ. სპირალი, რომელიც ეშვება სადგურის მოედანზე). ხიდი იქნება ორზოლიანი და დასავლეთით, სადგურის მოედანზე დაშვებისას, რამპას ექნება მარჯვნივ ჩამხვევი ზოლი. განმარტებითი ბარათის მიხედვით, პროექტის განხორციელების შემდეგ, ერთი მიმართულებით ერთ საათში ხიდმა 800 ავტომობილი უნდა გაატაროს. საპროექტო ტერიტორია მოიცავს კერძო საკუთრებას, სახლებს და მიწის ნაკვეთებს, რომელიც დეტალურად გამარჯვებულმა კომპანიამ უნდა აღწეროს. კვანძის პროექტი მსოფლიო ბანკთან თანამშრომლობით მომზადდა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24481/12/244811221_111:0:1888:1333_1920x0_80_0_0_ed5db2bc6176f1525bcfbd972ebad001.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, თბილისი დღეს, თბილისის მერია, ტრანსპორტი საქართველოში, საცობები თბილისში: რა ხდება გზებზე
პიკურ საათებში ხიდი გამოყენებული იქნება მხოლოდ საზოგადოებრივი ტრანსპორტისთვის.
თბილისი, 20 მარტი — Sputnik. თბილისში, დადიანის ქუჩასა და სადგურის მოედანს ჯამში 280 მეტრი სიგრძის სააავტომობილო ხიდი დააკავშირებს.
თბილისის მერიის გამოქვეყნებული ინფორმაციით, სპირალისებური ხიდი დადიანის ქუჩიდან დაიწყება და დაეშვება სადგურის მოედანზე.
ახალი ხიდი გათვლილი იქნება შერეული ნაკადების მოძრაობისთვის, თუმცა, პრიორიტეტი მიენიჭება საზოგადოებრივ ტრანსპორტს. მერიის ცნობით, პიკურ საათებში ხიდი გამოყენებული იქნება მხოლოდ საზოგადოებრივი ტრანსპორტისთვის.
პროექტის მიხედვით, ხიდი იქნება 280 მეტრი სიგრძის, 8.5 მეტრი სიგანის სწორ მონაკვეთში, ხოლო 15 მეტრი სიგანის მოხვევის მონაკვეთში (ე.წ. სპირალი, რომელიც ეშვება სადგურის მოედანზე). ხიდი იქნება ორზოლიანი და დასავლეთით, სადგურის მოედანზე დაშვებისას, რამპას ექნება მარჯვნივ ჩამხვევი ზოლი.
განმარტებითი ბარათის მიხედვით, პროექტის განხორციელების შემდეგ, ერთი მიმართულებით ერთ საათში ხიდმა 800 ავტომობილი უნდა გაატაროს.
საპროექტო ტერიტორია მოიცავს კერძო საკუთრებას, სახლებს და მიწის ნაკვეთებს, რომელიც დეტალურად გამარჯვებულმა კომპანიამ უნდა აღწეროს.
კვანძის პროექტი მსოფლიო ბანკთან თანამშრომლობით მომზადდა.