ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია
თბილისი, 20 მარტი — Sputnik. საქართველოს ტურიზმის ეროვნულმა ადმინისტრაციამ იაპონიიდან ჟურნალისტებს, ბლოგერებს, ფოტოგრაფებსა და მოთხილამურე ინფლუენსერებს უმასპინძლა, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში. პრესტურის მონაწილეები გურიასა და სვანეთს ესტუმრნენ. იაპონელი ინფლუენსერები და მედიის წარმომადგენლები ბახმაროს პოტენციალს გაეცნენ. გურიის შემდეგ 6 კაციანი ჯგუფი სვანეთს ეწვია. იაპონური მედიის წარმომადგენლებმა ჰაწვალისა და თეთნულდი სამთო ტრასები დაათვალიერეს, გაეცნენ ტურისტულ ინფრასტრუქტურას, სვანეთის კულტურასა და სამზარეულოს. მედია ტურის ფარგლებში იაპონური ტელევიზიებისთვის საქართველოს შესახებ სიუჟეტები მომზადდება, სოციალურ ქსელებში კი საქართველოს ზამთრის კურორტებზე სთორები, ფოტოები და რილსები გავრცელდება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24464/26/244642696_111:0:1888:1333_1920x0_80_0_0_12e4c3a8b778115e69815e6891f0558c.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, ტურიზმი საქართველოში, ტურიზმი, იაპონია , ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაცია
მედია ტურის ფარგლებში იაპონური ტელევიზიებისთვის საქართველოს შესახებ სიუჟეტები მომზადდება.
თბილისი, 20 მარტი — Sputnik. საქართველოს ტურიზმის ეროვნულმა ადმინისტრაციამ იაპონიიდან ჟურნალისტებს, ბლოგერებს, ფოტოგრაფებსა და მოთხილამურე ინფლუენსერებს უმასპინძლა, ნათქვამია უწყების მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.
პრესტურის მონაწილეები გურიასა და სვანეთს ესტუმრნენ. იაპონელი ინფლუენსერები და მედიის წარმომადგენლები ბახმაროს პოტენციალს გაეცნენ.
გურიის შემდეგ 6 კაციანი ჯგუფი სვანეთს ეწვია. იაპონური მედიის წარმომადგენლებმა ჰაწვალისა და თეთნულდი სამთო ტრასები დაათვალიერეს, გაეცნენ ტურისტულ ინფრასტრუქტურას, სვანეთის კულტურასა და სამზარეულოს.
„ბახმაროც და მესტიაც უნიკალური ადგილებია, ბახმაროში სახლებს შორის ვსრიალებდით, რაც არასდროს გაგვიკეთებია, იაპონიაში ძალიან კარგი და უხვი თოვლი მოდის, მაგრამ ბახმაროს ვერაფერი შეედრება, სუპერ უნიკალურია, სვანეთში ვეწვიეთ დიდ სამთო კურორტს, რომელიც ძალიან მოგვეწონა. საქართველო ძალიან გამორჩეულია ჩვენთვის", - განაცხადა ტურის ერთ-ერთმა მონაწილემ.
მედია ტურის ფარგლებში იაპონური ტელევიზიებისთვის საქართველოს შესახებ სიუჟეტები მომზადდება, სოციალურ ქსელებში კი საქართველოს ზამთრის კურორტებზე სთორები, ფოტოები და რილსები გავრცელდება.