თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი შესაძლებლობებს აფართოვებს- ვიდეო
პორტალმა Routes Europe-მა თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი 5 მილიონამდე მგზავრთნაკადის მქონე ევროპის 5 საუკეთესო აეროპორტს შორის დაასახელა. მგზავრთნაკადი 2023... 20.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-20T10:52+0400
ეს შესაძლებელი გახდა მმართველი კომპანია TAV Georgia-ს მიერ დანერგილი რიგი სიახლეების წყალობით: მოფრენის ტერმინალში საიმიგრაციო ზონა გაფართოვდა და საპასპორტო კონტროლის ჯიხურების რაოდენობა გაიზარდა 9-დან 13-მდე. გამგზავრების ტერმინალში გაფართოვდა საემიგრაციო ზონა 180-დან 530 კვ.მ.-მდე და საპასპორტო კონტროლის ჯიხურების რაოდენობა გახდა 13, ასევე მოეწყო სასაზღვრო ჯიხურამდე მისასვლელი სწრაფი დერეფანი.მგზავრთა მომსახურების გასაუმჯობესებლად განხორციელებული ცვლილებები 4 მილიონ ლარზე მეტი დაჯდა. 2024 წელს თბილისის აეროპორტმა მიიღო 22.715 ავიარეისი, 2023 წელთან შედარებით 30%-ით მეტი. 2025 წელს თბილისში ფრენებს განახორციელებენ ისეთი ავიაკომპანიები, როგორიცაა British Airways, EasyJet, Austrian Airlines და Transavia.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/03/14/292585073_161:0:1121:720_1920x0_80_0_0_52af64a885d91032edc4f552d92b8f01.jpgSputnik საქართველო
მულტიმედია, ვიდეო, საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება, видео
პორტალმა Routes Europe-მა თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი 5 მილიონამდე მგზავრთნაკადის მქონე ევროპის 5 საუკეთესო აეროპორტს შორის დაასახელა. მგზავრთნაკადი 2023 წელთან შედარებით 29%-ით გაიზარდა და 2024 წელს მგზავრთა რაოდენობით ახალი რეკორდი დაამყარა
ეს შესაძლებელი გახდა მმართველი კომპანია TAV Georgia-ს მიერ დანერგილი რიგი სიახლეების წყალობით: მოფრენის ტერმინალში საიმიგრაციო ზონა გაფართოვდა და საპასპორტო კონტროლის ჯიხურების რაოდენობა გაიზარდა 9-დან 13-მდე. გამგზავრების ტერმინალში გაფართოვდა საემიგრაციო ზონა 180-დან 530 კვ.მ.-მდე და საპასპორტო კონტროლის ჯიხურების რაოდენობა გახდა 13, ასევე მოეწყო სასაზღვრო ჯიხურამდე მისასვლელი სწრაფი დერეფანი.
მგზავრთა მომსახურების გასაუმჯობესებლად განხორციელებული ცვლილებები 4 მილიონ ლარზე მეტი დაჯდა. 2024 წელს თბილისის აეროპორტმა მიიღო 22.715 ავიარეისი, 2023 წელთან შედარებით 30%-ით მეტი. 2025 წელს თბილისში ფრენებს განახორციელებენ ისეთი ავიაკომპანიები, როგორიცაა British Airways, EasyJet, Austrian Airlines და Transavia.