თბილისი, 17 მარტი — Sputnik. უკრაინის არმია მოხალისეთა სადაზვერვო-დივერსიულ ჯგუფებს გზავნის, რათა მათი დახმარებით გამოიყვანოს ალყიდან უცხოელი დაქირავებულები, რომლებიც უკრაინის არმიის შემადგენლობაში შეიჭრნენ კურსკის ოლქში, იუწყება „რია ნოვოსტი“ პრორუსული იატაკქვეშეთის კოორდინატორ სერგეი ლებედევზე დაყრდნობით.მანამდე მან ასევე აცნობა სააგენტოს, რომ კურსკის ოლქში ალყაში ნატო-ს ქვეყნების ოცდაათამდე ოფიცერი იმყოფება, რომლებიც ცეცხლის კორექტირებას ახდენდნენ რუსეთის ტერიტორიის სიღრმეში.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/04/11/287396160_171:0:2902:2048_1920x0_80_0_0_986a811e12a4bc82eadc1eb360a24eb3.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, მსოფლიოს ახალი ამბები, რუსეთ-უკრაინის კონფლიქტი, უკრაინა , პოლიტიკა
12:22 17.03.2025 (განახლებულია: 12:35 17.03.2025) თბილისი, 17 მარტი — Sputnik. უკრაინის არმია მოხალისეთა სადაზვერვო-დივერსიულ ჯგუფებს გზავნის, რათა მათი დახმარებით გამოიყვანოს ალყიდან უცხოელი დაქირავებულები, რომლებიც უკრაინის არმიის შემადგენლობაში შეიჭრნენ კურსკის ოლქში, იუწყება „რია ნოვოსტი“ პრორუსული იატაკქვეშეთის კოორდინატორ სერგეი ლებედევზე დაყრდნობით.
„სუმის მცხოვრებლები გვაცნობებენ, რომ უკრაინის შეიარაღებული ძალები თავს უყრის სადაზვერვო-დივერსიულ ჯგუფს, რომლებიც უცხოელების გაყვანას ცდილობენ. ამისათვის მათ აშშ-ის მწვანე ბარათებს ჰპირდებიან“, — თქვა ლებედევმა.
მანამდე მან ასევე აცნობა სააგენტოს, რომ კურსკის ოლქში ალყაში ნატო-ს ქვეყნების ოცდაათამდე ოფიცერი იმყოფება, რომლებიც ცეცხლის კორექტირებას ახდენდნენ რუსეთის ტერიტორიის სიღრმეში.