თბილისი, 16 მარტი — Sputnik. წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია, იუწყება ქართული მედია.საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციით, წალენჯიხაში ხანძარი გუშინ საღამოს 10-მდე ლოკაციაზე გაჩნდა - ცეცხლი ეკალ-ბარდებს ეკიდა.მეხანძრე-მაშველები მთელი ღამის განმავლობაში ცეცხლის ქრობის სამუშაოებს ატარებდნენ.არსებული ინფორმაციით, ხანძრის არცერთი კერა დასახლებულ პუნქტებთან ახლოს არ იყო და მოსახლეობისთვის საფრთხეს არ წარმოადგენდა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/09/04/289739083_116:0:1933:1363_1920x0_80_0_0_ef7d39fa366ca1af23f3bd75d8e0b961.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, შემთხვევები საქართველოში, საქართველოს რეგიონები, საზოგადოება, ახალი ამბები
მეხანძრე-მაშველები მთელი ღამის განმავლობაში ცეცხლის ქრობის სამუშაოებს ატარებდნენ.
თბილისი, 16 მარტი — Sputnik. წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია, იუწყება ქართული მედია.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციით, წალენჯიხაში ხანძარი გუშინ საღამოს 10-მდე ლოკაციაზე გაჩნდა - ცეცხლი ეკალ-ბარდებს ეკიდა.
არსებული ინფორმაციით, ხანძრის არცერთი კერა დასახლებულ პუნქტებთან ახლოს არ იყო და მოსახლეობისთვის საფრთხეს არ წარმოადგენდა.