თბილისი, 16 მარტი — Sputnik.17 მარტის დღის ბოლოდან დასავლეთ საქართველოში, ხოლო 19-20 მარტს ქვეყნის ტერიტორიის უმეტეს ნაწილში მოსალოდნელია წვიმა, მაღალ მთაში ზოგან თოვლი, შესაძლებელია ძლიერი, იუწყება გარემოს ეროვნული სააგენტო.სინოპტიკოსების პროგნოზით, სანაპირო რაიონებში შესაძლებელია ქარის გაძლიერება და ზღვაზე 4-5-ბალიანი შტორმული ღელვა.საქართველოს მთიან რეგიონებში ჰაერის მაღალი ტემპერატურით გამოწვეულმა თოვლის დნობამ და თანდართულმა ინტენსიურმა წვიმებმა შესაძლებელია მდინარეებზე წყლის დონეების მნიშვნელოვანი მატება, ცალკეულ მონაკვეთებზე მათი კალაპოტიდან გადმოსვლა და მიმდებარე ტერიტორიების დატბორვა, ხოლო აღმოსავლეთ საქართველოს პატარა მდინარეებზე წყალმოვარდნები გამოიწვიოს. ქვეყნის მაღალმთიან რაიონებში კი შესაძლებელია ზვავების ფორმირება, ხოლო გორაკ-ბორცვიან და მთიან ზონებში მეწყრულ-ღვარცოფული პროცესების ჩასახვა-გააქტიურება (საფრთხის დონე მაღალი).
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e4/08/18/249271823_167:0:2834:2000_1920x0_80_0_0_42208f7af0516de366a75a523a4e64f5.jpgSputnik საქართველო