თბილისი, 16 მარტი - Sputnik. საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი რაგბის ეროვნულ ნაკრებს ევროპის ჩემპიონობას ულოცავენ.2025 წლის რაგბი ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ მატჩში საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა ესპანეთის გუნდი ანგარიშით 46:28 დაამარცხა და ჩემპიონის ტიტული მეჩვიდმეტედ (ზედიზედ მერვედ) მოიპოვა.„გილოცავთ! საქართველოს მორაგბეთა ეროვნული ნაკრები „რაგბი ევროპის“ ჩემპიონია. ბორჯღალოსნებმა „რაგბი ევროპის“ თასი მეჩვიდმეტედ მოიპოვეს“, - აღნიშნულია სოციალურ ქსელში მიხეილ ყაველაშვილის მიერ გამოქვეყნებულ ქარდზე.ეროვნულ ნაკრებს გამარჯვებას ულოცავს პრემიერი ირაკლი კობახიძეც.„გილოცავთ! საქართველოს ეროვნული ნაკრები რაგბი ევროპის ჩემპიონია!“ - აღნიშნულია კობახიძის მიერ გამოქვეყნებულ ქარდზე.„ბორჯღალოსნები" ევროპის 17-გზის ჩემპიონები არიან. გასულ წელს ქართველმა მორაგბეებმა ჩემპიონატის ფინალში პორტუგალიის ნაკრები ანგარიშით 36:10 დაამარცხეს.
საქართველო, საქართველოს პრემიერ–მინისტრი, საქართველოს პრეზიდენტი, სპორტი, ახალი ამბები
„ბორჯღალოსნები" ევროპის 17-გზის ჩემპიონები არიან. გასულ წელს ქართველმა მორაგბეებმა ჩემპიონატის ფინალში პორტუგალიის ნაკრები ანგარიშით 36:10 დაამარცხეს.
თბილისი, 16 მარტი - Sputnik. საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი რაგბის ეროვნულ ნაკრებს ევროპის ჩემპიონობას ულოცავენ.
2025 წლის რაგბი ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ მატჩში საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა ესპანეთის გუნდი ანგარიშით 46:28 დაამარცხა და ჩემპიონის ტიტული მეჩვიდმეტედ (ზედიზედ მერვედ) მოიპოვა.
„გილოცავთ! საქართველოს მორაგბეთა ეროვნული ნაკრები „რაგბი ევროპის“ ჩემპიონია. ბორჯღალოსნებმა „რაგბი ევროპის“ თასი მეჩვიდმეტედ მოიპოვეს“, - აღნიშნულია სოციალურ ქსელში მიხეილ ყაველაშვილის მიერ გამოქვეყნებულ ქარდზე.
ეროვნულ ნაკრებს გამარჯვებას ულოცავს პრემიერი ირაკლი კობახიძეც.
„გილოცავთ! საქართველოს ეროვნული ნაკრები რაგბი ევროპის ჩემპიონია!“ - აღნიშნულია კობახიძის მიერ გამოქვეყნებულ ქარდზე.