პრეზიდენტმა ლაშა გურულს პროფესიონალურ კრივში პირველი გამარჯვება მიულოცა
28 წლის ლაშა გურულმა 2024 წლის ზაფხულში პარიზის ოლიმპიადაზე კრივში ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა. 16.03.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-03-16T16:29+0400
თბილისი, 16 მარტი — Sputnik. საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა პარიზის ოლიმპიური თამაშების ბრინჯაოს მედალოსანს, მოკრივე ლაშა გურულს პროფესიონალურ კრივში SmartLab Boxing Promotions-ზე სადებიუტო გამარჯვება მიულოცა.SmartLab Boxing Promotions რუსთავში გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც გურულმა პროფესიონალურ კრივში კარიერაში ჩატარებული პირველი ბრძოლა მოიგო. მან განელი ბერნარდ აბეი დაამარცხა.ბრძოლა ექვსი რაუნდი გაგრძელდა. პირველ ორ რაუნდში განელი უკეთ გამოიყურებოდა, თუმცა მესამე რაუნდიდან ლაშა გურული ძალიან დამაჯერებელი იყო და მსაჯებმა მას გამარჯვება ერთსულოვნად მიანიჭეს.ბერნარდ აბეის პროფესიონალთა შორის აქამდე ხუთი ბრძოლა ჰქონდა ჩატარებული და ხუთივე – მოგებული.28 წლის ლაშა გურული არის მსოფლიოს ჩემპიონატის ორგზის ბრინჯაოს პრიზიორი (2021, 2023), ევროპის თამაშების ვერცხლის პრიზიორი (2023), ევროპის ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორი (2022) და პარიზის ოლიმპიადის ბრიჯაოს პრიზიორი.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/03/10/292514881_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_8d95c54dbe7a5abe235222cc0b556e51.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს პრეზიდენტი, სპორტი, ახალი ამბები
28 წლის ლაშა გურულმა 2024 წლის ზაფხულში პარიზის ოლიმპიადაზე კრივში ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა.
თბილისი, 16 მარტი — Sputnik. საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ ყაველაშვილმა პარიზის ოლიმპიური თამაშების ბრინჯაოს მედალოსანს, მოკრივე ლაშა გურულს პროფესიონალურ კრივში SmartLab Boxing Promotions-ზე სადებიუტო გამარჯვება მიულოცა.
SmartLab Boxing Promotions რუსთავში გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც გურულმა პროფესიონალურ კრივში კარიერაში ჩატარებული პირველი ბრძოლა მოიგო. მან განელი ბერნარდ აბეი დაამარცხა.
ბრძოლა ექვსი რაუნდი გაგრძელდა. პირველ ორ რაუნდში განელი უკეთ გამოიყურებოდა, თუმცა მესამე რაუნდიდან ლაშა გურული ძალიან დამაჯერებელი იყო და მსაჯებმა მას გამარჯვება ერთსულოვნად მიანიჭეს.
ბერნარდ აბეის პროფესიონალთა შორის აქამდე ხუთი ბრძოლა ჰქონდა ჩატარებული და ხუთივე – მოგებული.
„ვულოცავ ქართველ მოკრივეებს რუსთავში საერთაშორისო სარეიტინგო ბრძოლებში მიღწეულ წარმატებას. განსაკუთრებით მსურს მივულოცო ჩვენს სახელოვან სპორტსმენს, ოლიმპიურ მედალოსანს, ლაშა გურულს გამარჯვება - მან პროფესიონალურ კრივში პირველი ბრძოლა გამართა და განელი მეტოქე დაამარცხა“, - დაწერა ყაველაშვილმა სოციალურ ქსელში.
28 წლის ლაშა გურული არის მსოფლიოს ჩემპიონატის ორგზის ბრინჯაოს პრიზიორი (2021, 2023), ევროპის თამაშების ვერცხლის პრიზიორი (2023), ევროპის ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორი (2022) და პარიზის ოლიმპიადის ბრიჯაოს პრიზიორი.