თბილისი, 15 მარტი — Sputnik. წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის სოფელ საჩინოში, სასოფლო-სამეურნეო სავარგულებზე ხანძარია, ამის შესახებ მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ვანო ბურდულმა განაცხადა.მისი თქმით, ადგილზე რამდენიმე სახანძრო-სამაშველო ბრიგადა მუშაობს.ბურდულის თქმით, დღის განმავლობაში რამდენიმე სოფელში გაჩნდა ხანძრის კერები, რაც საგაზაფხულო სამუშაოებს უკავშირდება.საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციით, წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში ხანძრის 10-ზე მეტი კერა იყო, ამჟამად ცეცხლის ქრობის პროცესი სოფელ საჩინოში მიმდინარეობს.არსებული ინფორმაციით, ხანძრის არცერთი კერა არ არის მოსახლეობასთან ახლოს და დასახლებულ ტერიტორიებს საფრთხე არ ემუქრება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/24194/78/241947880_117:0:1897:1335_1920x0_80_0_0_74ac4976343a98de76907e52ad54e12c.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, შემთხვევები საქართველოში, შემთხვევები, სამეგრელო , ხანძრები საქართველოში
ხანძარი, სავარაუდოდ, საგაზაფხულო სამუშაოების გამო გაჩნდა.
თბილისი, 15 მარტი — Sputnik. წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის სოფელ საჩინოში, სასოფლო-სამეურნეო სავარგულებზე ხანძარია, ამის შესახებ მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ვანო ბურდულმა განაცხადა.
მისი თქმით, ადგილზე რამდენიმე სახანძრო-სამაშველო ბრიგადა მუშაობს.
ბურდულის თქმით, დღის განმავლობაში რამდენიმე სოფელში გაჩნდა ხანძრის კერები, რაც საგაზაფხულო სამუშაოებს უკავშირდება.
„ხანძრის დაახლოებით 25 კერა იყო. მოსახლეობა ნარჩენებისგან წმენდს სასოფლო-სამეურნეო სავარგულებს, რაც ხშირად ხანძრის გამომწვევი მიზეზი ხდება. ხანძარმა დააზიანა ელექტროსადენები, სოფლის სასაფლაო“, – განაცხადა ვანო ბურდულმა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციით, წალენჯიხის მუნიციპალიტეტში ხანძრის 10-ზე მეტი კერა იყო, ამჟამად ცეცხლის ქრობის პროცესი სოფელ საჩინოში მიმდინარეობს.
არსებული ინფორმაციით, ხანძრის არცერთი კერა არ არის მოსახლეობასთან ახლოს და დასახლებულ ტერიტორიებს საფრთხე არ ემუქრება.