თბილისი, 15 მარტი — Sputnik. ჩვენ ვიცოდით არა მხოლოდ ის თუ როგორ იწყება ომები, არამედ ისიც, თუ როგორ მთავრდება, განაცხადა საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა ნატოს გენერალური მდივნის კომენტარის საპასუხოდ.ნატოს გენერალურმა მდივანმა მარკ რუტემ სააგენტო Bloomberg-ს განუცხადა, რომ უნდა მოხდეს რუსეთთან ურთიერთობის ნორმალიზება, როგორც კი უკრაინაში საბრძოლო მოქმედებები დასრულდება.ამასთან პარლამენტის თავმჯდომარემ ეკლესიასტეს წიგნიდან ამონარიდი მოიშველია: „რაც ყოფილა, იგივე იქნება და რაც მომხდარა, იგივე მოხდება. არაფერია მზის ქვეშ ახალი“.უკრაინაში კონფლიქტის დაწყების შემდეგ საქართველოს ხელისუფლებას არაერთხელ მოუწოდეს, რუსეთის წინააღმდეგ „მეორე ფრონტი“ გაეხსნა.„მეორე ფრონტის“ გახსნა არის გარკვეული დასავლელი და უკრაინელი პოლიტიკოსებისა და ცნობილი მოღვაწეების მოწოდება საქართველოს ხელისუფლებისადმი, დაიწყოს სამხედრო მოქმედებები აფხაზეთსა და ცხინვალში, რომელსაც თბილისი „ოკუპირებულად“ მიიჩნევს. საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ არაერთხელ განაცხადა, რომ ამ მოწოდებაზე უარის თქმამ დასავლეთთან ურთიერთობაში განხეთქილება გამოიწვია.
ახალი ამბები, საქართველო, პოლიტიკა საქართველოში, პოლიტიკა, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე , შალვა პაპუაშვილი, რუსეთი, რუსეთ-უკრაინის კონფლიქტი
20:04 15.03.2025 (განახლებულია: 22:45 15.03.2025) ნატოს გენერალური მდივნის თქმით, „ნორმალური იქნებოდა" ომის დასრულების შემდეგ რუსეთთან „ნაბიჯ-ნაბიჯ ნორმალური ურთიერთობების აღდგენა"
თბილისი, 15 მარტი — Sputnik. ჩვენ ვიცოდით არა მხოლოდ ის თუ როგორ იწყება ომები, არამედ ისიც, თუ როგორ მთავრდება, განაცხადა საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა ნატოს გენერალური მდივნის კომენტარის საპასუხოდ.
ნატოს გენერალურმა მდივანმა მარკ რუტემ სააგენტო Bloomberg-ს განუცხადა, რომ უნდა მოხდეს რუსეთთან ურთიერთობის ნორმალიზება, როგორც კი უკრაინაში საბრძოლო მოქმედებები დასრულდება.
„ჩვენ ვიცოდით არა მხოლოდ ის, თუ როგორ იწყება ასეთი ომები, არამედ ისიც, თუ როგორ მთავრდება. ისიც ვიცოდით, როდის აფენენ წითელ ხალიჩებს და როდის იღებენ“, - დაწერა პაპუაშვილმა სოციალურ ქსელში.
ამასთან პარლამენტის თავმჯდომარემ ეკლესიასტეს წიგნიდან ამონარიდი მოიშველია: „რაც ყოფილა, იგივე იქნება და რაც მომხდარა, იგივე მოხდება. არაფერია მზის ქვეშ ახალი“.
უკრაინაში კონფლიქტის დაწყების შემდეგ საქართველოს ხელისუფლებას არაერთხელ მოუწოდეს, რუსეთის წინააღმდეგ „მეორე ფრონტი“ გაეხსნა.
„მეორე ფრონტის“ გახსნა არის გარკვეული დასავლელი და უკრაინელი პოლიტიკოსებისა და ცნობილი მოღვაწეების მოწოდება საქართველოს ხელისუფლებისადმი, დაიწყოს სამხედრო მოქმედებები აფხაზეთსა და ცხინვალში, რომელსაც თბილისი „ოკუპირებულად“ მიიჩნევს. საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ არაერთხელ განაცხადა, რომ ამ მოწოდებაზე უარის თქმამ დასავლეთთან ურთიერთობაში განხეთქილება გამოიწვია.