© kakha gogichaშალვა პაპუაშვილი და საჰიბა გაფაროვა
შალვა პაპუაშვილი და საჰიბა გაფაროვა - Sputnik საქართველო, 1920, 10.03.2025
შეხვედრაზე განიხილეს სამხრეთ კავკასიაში არსებული მდგომარეობა და ხაზი გაესვა კეთილმეზობლური ურთიერთობების, მშვიდობისა და უსაფრთხოების მნიშვნელობას.
თბილისი, 10 მარტი — Sputnik. საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილმა და აზერბაიჯანის მილი მეჯლისის თავმჯდომარე საჰიბა გაფაროვამ ორი ქვეყნის საკანონმდებლო ორგანოებს შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
მხარეები შეთანხმდნენ განავითარონ საპარლამენტთაშორისო თანამშრომლობ სტრატეგიული პარტნიორობის სულისკვეთებით. დოკუმენტი ასევე ხელს შეუწყობს კომისიებსა და კომიტეტებს შორის რეგულარული კავშირების დამყარებას და პარლამენტის წევრთა დელეგაციებს შორის გაცვლებს ორი ქვეყნის საპარლამენტო საქმიანობის შესწავლისა და გამოცდილების გაზიარების მიზნით.
Встреча спикера парламента Грузии Шалвы Папуашвили и председателя Милли Меджлиса Азербайджана Сахибы Гафановой - Sputnik საქართველო, 1920, 10.03.2025
შალვა პაპუაშვილი და საჰიბა გაფაროვა
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს სამხრეთ კავკასიაში არსებული მდგომარეობა და ხაზი გაესვა კეთილმეზობლური ურთიერთობების, მშვიდობისა და უსაფრთხოების მნიშვნელობას. ორი ქვეყნის პარლამენტების სპიკერებმა აღნიშნეს მზადყოფნა იმუშაონ სტრატეგიული მნიშვნელობის რეგიონული პროექტების განხორციელებაზე.
პაპუაშვილის თქმით, სიმბოლურია, რომ ახლად არჩეულ პარლამენტში პირველი ოფიციალური ვიზიტი მილი მეჯლისის თავმჯდომარემ განახორციელა.