შალვა პაპუაშვილი - Sputnik საქართველო, 1920, 07.03.2025
საქართველოს ხელისუფლება ემსახურება მხოლოდ საზოგადოებისა და ქვეყნის ეროვნულ ინტერესებს და არა გარე მოთამაშეებს
თბილისი, 7 მარტი — Sputnik. საქართველო მოქმედებს მხოლოდ ქართველი ხალხის ინტერესებიდან გამომდინარე, როგორც პოლიტიკურ, ასევე ეკონომიკურ საკითხებში, განაცხადა საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა.
ბოლო დროს ხელისუფლებას სულ უფრო ხშირად აკრიტიკებენ იმის გამო, რომ ის მოქმედებს მესამე ქვეყნების ინტერესებში რიგი საკითხების გადაწყვეტისას და, ფაქტობრივად, საკუთარ თავს ევროკავშირს უპირისპირებს.
„საქართველოს ხელისუფლება არ მოქმედებს არც აშშ-ს ინტერესებით, არც რუსეთის ინტერესებით, არც ჩინეთის ინტერესებით, არც გერმანიის თუ საფრანგეთის ინტერესებით. საქართველოს ხელისუფლება მოქმედებს ერთადერთი - ქართველი ხალხის ინტერესებით, ეს არის ამოსავალი წერტილი“, - განაცხადა პაპუაშვილმა.
ალიანსები და თანამშრომლობა დგება იქ, სადაც ქართველი ხალხის ეროვნული ინტერესი ემთხვევა სხვა ქვეყნების ეკონომიკური თუ პოლიტიკური ჯგუფების ინტერესებს, დაასკვნა მან.