ავიამიმოსვლა საქართველოში
საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება
თბილისი, 7 მარტი — Sputnik. დაბალბიუჯეტური ფრანგული ავიაკომპანია Transavia France პარიზის ორლის აეროპორტიდან თბილისის მიმართულებით ფრენებს მიმდინარე წლის აპრილში იწყებს. Transavia France ფრენებს კვირაში ორჯერ, სამშაბათსა და შაბათს შეასრულებს. პირველი რეისი პარიზიდან თბილისის მიმართულებით 12 აპრილს შესრულდება. Transavia France ფრანგული დაბალბიუჯეტური ავიაკომპანია, რომელიც ეკუთვნის Air France-ს და Transavia-ს. რაც შეეხება ორლის აეროპორტს, ის პარიზის ცენტრიდან დაახლოებით 15 კილომეტრში მდებარეობს. საქართველოში მარტის ბოლოდან პირდაპირ ფრენებს ოთხი ახალი ევროპული ავიაკომპანია იწყებს. კერძოდ, ორი ბრიტანული ავიაკომპანია მარტიდან, ხოლო ფრანგული და შვეიცარიული კომპანიები აპრილიდან დაიწყებენ ოპერირებას. აეროპორტების გაერთიანების ინფორმაციით, Transavia France-ს გარდა, ქართულ ავიაბაზარზე შემდეგი ავიაკომპანიები შემოდიან:30 მარტიდან გაერთიანებული სამეფოს ფლაგმანი British Airways ლონდონი-თბილისის მიმართულებით დაიწყებს ფრენებს; 31 მარტიდან ბრიტანული დაბალბიუჯეტური easyJet სამი მიმართულებით - ლონდონი, ჟენევა, მილანი შეასრულებს რეისებს; 12 აპრილიდან lufthansa Group-ის წარმომადგენელი შვეიცარიული Edelweiss -ციურიხი-თბილისის მიმართულებით დაიწყებს ოპერირებას. 2025 წლის იანვრის მდგომარეობით, საქართველოს აეროპორტებში 50 ავიაკომპანია ოპერირებს, რომლებიც ფრენებს 92 მიმართულებით ასრულებენ.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/04/15/287457283_731:0:3462:2048_1920x0_80_0_0_8ab1ae8c40b7a64bd3d4e2a433e1e48c.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, ავიამიმოსვლა საქართველოში, საფრანგეთი , საქართველოს აეროპორტების გაერთიანება
ამ დროისთვის საქართველოს აეროპორტებში 50 ავიაკომპანია ოპერირებს.
თბილისი, 7 მარტი — Sputnik. დაბალბიუჯეტური ფრანგული ავიაკომპანია Transavia France პარიზის ორლის აეროპორტიდან თბილისის მიმართულებით ფრენებს მიმდინარე წლის აპრილში იწყებს.
Transavia France ფრენებს კვირაში ორჯერ, სამშაბათსა და შაბათს შეასრულებს. პირველი რეისი პარიზიდან თბილისის მიმართულებით 12 აპრილს შესრულდება.
Transavia France ფრანგული დაბალბიუჯეტური ავიაკომპანია, რომელიც ეკუთვნის Air France-ს და Transavia-ს. რაც შეეხება ორლის აეროპორტს, ის პარიზის ცენტრიდან დაახლოებით 15 კილომეტრში მდებარეობს.
საქართველოში მარტის ბოლოდან პირდაპირ ფრენებს ოთხი ახალი ევროპული ავიაკომპანია იწყებს. კერძოდ, ორი ბრიტანული ავიაკომპანია მარტიდან, ხოლო ფრანგული და შვეიცარიული კომპანიები აპრილიდან დაიწყებენ ოპერირებას.
აეროპორტების გაერთიანების ინფორმაციით, Transavia France-ს გარდა, ქართულ ავიაბაზარზე შემდეგი ავიაკომპანიები შემოდიან:
30 მარტიდან გაერთიანებული სამეფოს ფლაგმანი British Airways ლონდონი-თბილისის მიმართულებით დაიწყებს ფრენებს;
31 მარტიდან ბრიტანული დაბალბიუჯეტური easyJet სამი მიმართულებით - ლონდონი, ჟენევა, მილანი შეასრულებს რეისებს;
12 აპრილიდან lufthansa Group-ის წარმომადგენელი შვეიცარიული Edelweiss -ციურიხი-თბილისის მიმართულებით დაიწყებს ოპერირებას.