თბილისი, 6 მარტი — Sputnik. ზუგდიდში ახალი ხიდი შენდება, რაც ცენტრალურ საავტომობილო გზაზე მოძრაობას განტვირთავს და ქალაქს მნიშვნელოვან პრობლემას მოუხსნის. ამის შესახებ ინფორმაციას სამეგრელო - ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაცია ავრცელებს. ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ახალი საავტომობილო ხიდი ზუგდიდში, მდინარე ჩხოუშზე შენდება და ის წაღვერისა და ჯავახიშვილის ქუჩებს ერთმანეთთან დააკავშირებს. პროექტის ღირებულება 1,8 მლნ ლარია, რომლისთვისაც თანხა ცენტრალური ბიუჯეტიდან გამოიყო. ახალი ხიდის სიგრძე 32 მეტრი იქნება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/0b/09/261915143_368:404:2560:2048_1920x0_80_0_0_c7f646d11ec4a3c976bff64b6b30aa0a.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველოს რეგიონები, საქართველო, სამეგრელო
ზუგდიდში ქალაქის ტერიტორიაზე ახალი ხიდი მდინარე ჩხოუშზე ბოლო 40 წელია არ აშენებულა.
თბილისი, 6 მარტი — Sputnik. ზუგდიდში ახალი ხიდი შენდება, რაც ცენტრალურ საავტომობილო გზაზე მოძრაობას განტვირთავს და ქალაქს მნიშვნელოვან პრობლემას მოუხსნის. ამის შესახებ ინფორმაციას სამეგრელო - ზემო სვანეთის სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაცია ავრცელებს.
„ზუგდიდში ქალაქის ტერიტორიაზე ახალი ხიდი მდინარე ჩხოუშზე ბოლო 40 წელია არ აშენებულა", - ნათქვამია განცხადებაში.
ადმინისტრაციის ინფორმაციით, ახალი საავტომობილო ხიდი ზუგდიდში, მდინარე ჩხოუშზე შენდება და ის წაღვერისა და ჯავახიშვილის ქუჩებს ერთმანეთთან დააკავშირებს.
პროექტის ღირებულება 1,8 მლნ ლარია, რომლისთვისაც თანხა ცენტრალური ბიუჯეტიდან გამოიყო.
ახალი ხიდის სიგრძე 32 მეტრი იქნება.