საავტომობილო გზების დეპარტამენტი
თბილისი, 6 მარტი — Sputnik. რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, ფარავანის უღელტეხილზე შეზღუდვები დაწესდა, ნათქვამია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის განცხადებაში. კერძოდ, ქარბუქისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო, ფარავანის უღელტეხილზე (შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის 94-110-ე კმ მონაკვეთი) დროებით შეზღუდულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(საღორია)-ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას საავტომობილო გზის 1-50-ე კმ (ქუთაისი-კურორტი საირმე) მონაკვეთზე კი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/01/10/285679981_0:0:1280:960_1920x0_80_0_0_d7279b525bfd87b904f48d61da1dda0c.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, ამინდი საქართველოში, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ვითარება გზებზე
თბილისი, 6 მარტი — Sputnik. რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, ფარავანის უღელტეხილზე შეზღუდვები დაწესდა, ნათქვამია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის განცხადებაში.
კერძოდ, ქარბუქისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო, ფარავანის უღელტეხილზე (შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის 94-110-ე კმ მონაკვეთი) დროებით შეზღუდულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(საღორია)-ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას საავტომობილო გზის 1-50-ე კმ (ქუთაისი-კურორტი საირმე) მონაკვეთზე კი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.