საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო
პროექტის განხორციელებისას 300-ე მეტი სამუშაო ადგილი შეიქმნება. თბილისი, 6 მარტი — Sputnik. ბორჯომში 60 მლნ აშშ დოლარის ინვესტიციით Wyndham Grand-ის ხუთვარსკვლავიანი მულტიფუნქციური ბალნეოლოგიური კომპლექსი აშენდება. ამის შესახებ ინფორმაციას საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო ავრცელებს. როგორც ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის მოადგილემ თამაზ იორაშვილმა განაცხადა, მულტიფუნქციური კომპლექსის Wyndham Grand Borjomi-ის განხორციელება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს უშუალოდ ბორჯომისა და მთლიანად საქართველოს, როგორც განვითარებული ბალნეოლოგიური ტურისტული მიმართულების პოზიციონირებას საერთაშორისო ბაზრებზე. "ბორჯომი და მისი სამკურნალო წყაროები საქართველოს ერთ-ერთი ძირითადი სავიზიტო ბარათია. პროექტში საერთაშორისო ბრენდის Wyndham-ის აქტიური ჩართულობა კარგი გზავნილია სხვა საერთაშორისო კომპანიებისთვისაც, რათა მათ ასევე მიიღონ მონაწილეობა საქართველოს ტურისტული ინფრასტრუქტურის განვითარებაში", – აღნიშნა იორაშვილმა. კომპლექსი გააერთიანებს 5-ვარსკვლავიან სასტუმროს, 400-ზე მეტ საინვესტიციო რეზიდენციას და ბალნეოლოგიურ ცენტრს. რაც შეეხება სარეკრეაციო ზონას, იქ განთავსდება ზიპლაინი, სათხილამურო ტრასა, ფეხბურთის მოედანი, საფეხმავლო და ველობილიკები. უწყების ინფორმაციით, Wyndham Grand Borjomi-ის პროექტის განხორციელებისას 300-ე მეტი სამუშაო ადგილი შეიქმნება. პროექტის პირველი ეტაპი 2027 წლის ბოლოს დასრულდება, ხოლო კომპლექსი სრულად 2029 წელს ამოქმედდება. Wyndham Grand Borjomi-ის პროექტი ხორციელდება დეველოპერული კომპანიების – "ნიუ სითი დეველოპმენტის" და "აპკოს" მიერ Wyndham Hotels & Resorts-თან და სასტუმრო მენეჯმენტის გლობალურ ლიდერ კომპანია Aimbridge Hospitality-თან თანამშრომლობით.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/22831/85/228318500_245:0:2976:2048_1920x0_80_0_0_fb8170690fac8a988c422d5a119b8049.jpgSputnik საქართველო
ახალი ამბები, საქართველო, ტურიზმი საქართველოში, ტურიზმი, საქართველოს ეკონომიკა, საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო
პროექტის განხორციელებისას 300-ე მეტი სამუშაო ადგილი შეიქმნება.
თბილისი, 6 მარტი — Sputnik. ბორჯომში 60 მლნ აშშ დოლარის ინვესტიციით Wyndham Grand-ის ხუთვარსკვლავიანი მულტიფუნქციური ბალნეოლოგიური კომპლექსი აშენდება. ამის შესახებ ინფორმაციას საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო ავრცელებს.
როგორც ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელის მოადგილემ თამაზ იორაშვილმა განაცხადა, მულტიფუნქციური კომპლექსის Wyndham Grand Borjomi-ის განხორციელება მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს უშუალოდ ბორჯომისა და მთლიანად საქართველოს, როგორც განვითარებული ბალნეოლოგიური ტურისტული მიმართულების პოზიციონირებას საერთაშორისო ბაზრებზე.
"ბორჯომი და მისი სამკურნალო წყაროები საქართველოს ერთ-ერთი ძირითადი სავიზიტო ბარათია. პროექტში საერთაშორისო ბრენდის Wyndham-ის აქტიური ჩართულობა კარგი გზავნილია სხვა საერთაშორისო კომპანიებისთვისაც, რათა მათ ასევე მიიღონ მონაწილეობა საქართველოს ტურისტული ინფრასტრუქტურის განვითარებაში", – აღნიშნა იორაშვილმა.
კომპლექსი გააერთიანებს 5-ვარსკვლავიან სასტუმროს, 400-ზე მეტ საინვესტიციო რეზიდენციას და ბალნეოლოგიურ ცენტრს. რაც შეეხება სარეკრეაციო ზონას, იქ განთავსდება ზიპლაინი, სათხილამურო ტრასა, ფეხბურთის მოედანი, საფეხმავლო და ველობილიკები.
უწყების ინფორმაციით, Wyndham Grand Borjomi-ის პროექტის განხორციელებისას 300-ე მეტი სამუშაო ადგილი შეიქმნება.
პროექტის პირველი ეტაპი 2027 წლის ბოლოს დასრულდება, ხოლო კომპლექსი სრულად 2029 წელს ამოქმედდება.
Wyndham Grand Borjomi-ის პროექტი ხორციელდება დეველოპერული კომპანიების – "ნიუ სითი დეველოპმენტის" და "აპკოს" მიერ Wyndham Hotels & Resorts-თან და სასტუმრო მენეჯმენტის გლობალურ ლიდერ კომპანია Aimbridge Hospitality-თან თანამშრომლობით.