ირაკლი კობახიძე და აბდულა არიპოვი - Sputnik საქართველო, 1920, 05.03.2025
საქართველოს დაინტერესებულია უზბეკეთთან სავაჭრო პარტნიორობის შემდგომი გაფართოებით, განაცხადა კობახიძემ
თბილისი, 5 მარტი — Sputnik. პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ტაშკენტში ვიზიტის ფარგლებში საქართველოსა და უზბეკეთს შორის თანამშრომლობის მნიშვნელოვანი საკითხები განიხილა და უზბეკეთის მთავრობის მეთაური აბდულა არიპოვი საქართველოში მოიწვია.
საქართველოს სამთავრობო დელეგაცია, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის ხელმძღვანელობით, ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტით უზბეკეთში იმყოფება, სადაც მონაწილეობას იღებს ქვეყნებს შორის ეკონომიკური თანამშრომლობის მთავრობათაშორისო კომისიის მეათე სხდომაში.
Встреча премьер-министра Грузии Ираклия Кобахидзе и главы узбекского правительства Абдуллы Арипова - Sputnik საქართველო, 1920, 05.03.2025
ირაკლი კობახიძე და აბდულა არიპოვი
„რა თქმა უნდა, ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენს ქვეყნებს შორის მთავრობათაშორისო ეკონომიკური თანამშრომლობა. მიხარია, რომ ჩვენი მთავრობების წარმომადგენლებმა გუშინ და დღეს ძალიან ნაყოფიერი შეხვედრები გამართეს ეკონომიკური თანამშრომლობის სხვადასხვა ასპექტზე. ჩვენს ქვეყნებს შორის პოლიტიკური თანამშრომლობა ძალზე მნიშვნელოვანია", - განაცხადა კობახიძემ.
მისი თქმით, საქართველოს დაინტერესებულია უზბეკეთთან სავაჭრო პარტნიორობის შემდგომი გაფართოებით.