თბილისი, 5 მარტი — Sputnik. საქართველოში წლიურმა ინფლაციამ (2025 წლის თებერვალი 2024 წლის თებერვალთან) 2,4% შეადგინა, (სამიზნე მაჩვენებელი არის 3%), იტყობინება სტატისტიკის ეროვნული სამსახური „საქსტატი“.წინა თვის მონაცემებით, წლიურმა ინფლაციამ (2025 წლის იანვარი 2024 წლის იანვართან) საქართველოში 2% შეადგინა.ფასები ყველაზე მეტად გაიზარდა სასტუმროებსა და რესტორნებზე (6,8%), ჯანდაცვაზე (5,4%), განათლებაზე (5,2%), ალკოჰოლსა და თამბაქოს ნაწარმზე (4,7%), ასევე საკვებსა და უალკოჰოლო სასმელებზე (3,7%).ფასები შემცირდა კავშირგაბმულობაზე (12,2%), ასევე ავეჯზე, საყოფაცხოვრებო საქონელსა და სახლის მოვლის საშუალებებზე (2,1%).2025 წლის თებერვალში, 2025 წლის იანვართან შედარებით, ინფლაციის დონემ 0,4% შეადგინა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e6/08/0f/269442501_174:0:2905:2048_1920x0_80_0_0_5c915cc3450e8d9c431680f0262f91d0.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს ეკონომიკა, საქსტატი, ახალი ამბები
12:13 05.03.2025 (განახლებულია: 12:45 05.03.2025) 2025 წლის თებერვალში, 2025 წლის იანვართან შედარებით, ინფლაციის დონემ 0,4% შეადგინა.
თბილისი, 5 მარტი — Sputnik. საქართველოში წლიურმა ინფლაციამ (2025 წლის თებერვალი 2024 წლის თებერვალთან) 2,4% შეადგინა, (სამიზნე მაჩვენებელი არის 3%), იტყობინება სტატისტიკის ეროვნული სამსახური „საქსტატი“.
წინა თვის მონაცემებით, წლიურმა ინფლაციამ (2025 წლის იანვარი 2024 წლის იანვართან) საქართველოში 2% შეადგინა.
ფასები შემცირდა კავშირგაბმულობაზე (12,2%), ასევე ავეჯზე, საყოფაცხოვრებო საქონელსა და სახლის მოვლის საშუალებებზე (2,1%).