თბილისი, 2 მარტი - Sputnik. საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი რაგბის ეროვნულ ნაკრებს „რაგბი ევროპის“ ფინალში გასვლას ულოცავენ.საქართველოს რაგბის ეროვნულმა ნაკრებმა „რაგბი ევროპის“ ნახევარფინალში რუმინეთის ნაკრებს უმასპინძლა და ანგარიშით 43:5 დაამარცხა.საქართველო-რუმინეთის მატჩზე, ტრადიციულად, გათამაშდა ანთიმოზ ივერიელის თასი, რომელიც „ბორჯღალოსნებმა“ მოიპოვეს.საქართველოსა და რუმინეთის ნაკრებები ერთმანეთს 29-ჯერ შეხვდნენ და 19 მატჩში - ქართველებმა, ცხრაში კი რუმინელებმა გაიმარჯვეს.„რაგბი ევროპის“ მოქმედი ჩემპიონი საქართველოს ნაკრები 16 მარტს ესპანეთს დაუპირისპირდება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e8/03/12/286909061_0:169:1351:1182_1920x0_80_0_0_50bfc3ab13cde3b3ba102da60e21affd.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, საქართველოს პრემიერ–მინისტრი, საქართველოს პრეზიდენტი, სპორტი, საზოგადოება, ახალი ამბები
რუმინელი „მუხების“ დამარცხებით ქართველმა მორაგბეებმა ფინალში თამაშის უფლება მოიპოვეს.
თბილისი, 2 მარტი - Sputnik. საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე და პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი რაგბის ეროვნულ ნაკრებს „რაგბი ევროპის“ ფინალში გასვლას ულოცავენ.
საქართველოს რაგბის ეროვნულმა ნაკრებმა „რაგბი ევროპის“ ნახევარფინალში რუმინეთის ნაკრებს უმასპინძლა და ანგარიშით 43:5 დაამარცხა.
„43:5 - გილოცავთ! საქართველოს რაგბის ნაკრები ანთიმოზ ივერიელის თასის მფლობელია“, - დაწერა პრემიერმა სოციალურ ქსელში.
საქართველო-რუმინეთის მატჩზე, ტრადიციულად, გათამაშდა ანთიმოზ ივერიელის თასი, რომელიც „ბორჯღალოსნებმა“ მოიპოვეს.
„გილოცავთ, საქართველოს მორაგბეთა ეროვნული ნაკრები „რაგბი ევროპის“ ფინალშია. ამასთან, საქართველო-რუმინეთის მატჩზე, ტრადიციულად, გათამაშდა ანთიმოზ ივერიელის თასი, რომელიც „ბორჯღალოსნებმა“ მეცხრამეტედ მოიგეს", - დაწერა ყაველაშვილმა.
საქართველოსა და რუმინეთის ნაკრებები ერთმანეთს 29-ჯერ შეხვდნენ და 19 მატჩში - ქართველებმა, ცხრაში კი რუმინელებმა გაიმარჯვეს.
„რაგბი ევროპის“ მოქმედი ჩემპიონი საქართველოს ნაკრები 16 მარტს ესპანეთს დაუპირისპირდება.