თბილისი, 2 მარტი — Sputnik. ხარაგაულის მუნიციპალიტეტში, საკრაულას ხეობაში მაშველები მესამე დღეა მწყემსს ეძებენ, იუწყება ქართული მედია. სამი ადამიანის დაკარგვის შესახებ ინფორმაია 28 თებერვალს გავრცელდა. გავრცელებული ინფორმაციით, ადგილობრივ მწყემსებს საკრაულას ხეობაში ნახირი ჰყავდათ გაყვანილი და უხვი ნალექის გამო მათთან კომუნიკაცია ვერ ხერხდებოდა. მაშველებმა დაკარგულების სამძებრო სამუშაოები ძებნა იმავე დღესვე დაიწყეს. ხარაგაულის მერის კობა ლურსმანაშვილიც ცნობით, მაშველებმა სამი მწყემსიდან ორის ადგილსამყოფელი უკვე დაადგინეს.მაშველები მწყემსის ადგილსამყოფელის დადგენას სპეციალური დრონებით ცდილობენ.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e5/05/03/251635552_119:0:1259:855_1920x0_80_0_0_a82c3b020b634bffc1d33d675438134a.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, შემთხვევები საქართველოში, საქართველოს რეგიონები, საზოგადოება, ახალი ამბები
15:30 02.03.2025 (განახლებულია: 16:17 03.03.2025) მაშველები მწყემსის ადგილსამყოფელის დადგენას სპეციალური დრონებით ცდილობენ.
თბილისი, 2 მარტი — Sputnik. ხარაგაულის მუნიციპალიტეტში, საკრაულას ხეობაში მაშველები მესამე დღეა მწყემსს ეძებენ, იუწყება ქართული მედია.
სამი ადამიანის დაკარგვის შესახებ ინფორმაია 28 თებერვალს გავრცელდა. გავრცელებული ინფორმაციით, ადგილობრივ მწყემსებს საკრაულას ხეობაში ნახირი ჰყავდათ გაყვანილი და უხვი ნალექის გამო მათთან კომუნიკაცია ვერ ხერხდებოდა. მაშველებმა დაკარგულების სამძებრო სამუშაოები ძებნა იმავე დღესვე დაიწყეს.
ხარაგაულის მერის კობა ლურსმანაშვილიც ცნობით, მაშველებმა სამი მწყემსიდან ორის ადგილსამყოფელი უკვე დაადგინეს.
„მათგან ერთი მაშველებმა ხეობიდან გამოიყვანეს, მეორე კი საკუთარი ნებით რჩება ადგილზე. მათ ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება. მესამე მწყემსის სამძებრო სამუშაოები ამ დრომდე გრძელდება”, -განაცხადა ლურსმანაშვილმა.
მაშველები მწყემსის ადგილსამყოფელის დადგენას სპეციალური დრონებით ცდილობენ.