ქართულ–რუსული ურთიერთობები
თბილისი, 2 მარტი — Sputnik. რუსეთის მოქალაქეებს, რომლებიც თვითმფრინავის მცირე ტევადობის ბორტით ჩანაცვლების გამო თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ჩარჩნენ, ავიაკომპანიამ თანხის დაბრუნება, რუსეთში საქართველოს სხვა ქალაქებიდან გაფრენა ან თბილისიდან Red Wings-ის ბორტით უფრო მოგვიანებით გამგზავრება შესთავაზა, იუწყება ავიაკომპანიის პრეს-სამსახური. ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში რუსეთის 20-მდე მოქალაქე იყო ჩარჩენილი, მედიაში 2 მარტის დილით გავრცელდა. მგზავრების თქმით, მოსკოვის მიმართულებით რეისამდე ორი საათით ადრე, რომელიც 13:50 საათზე უნდა შესრულებულიყო, Red Wings Airlines-მა თვითმფრინავი შედარებით მცირე ბორტით ჩაანაცვლა, რის გამოც ადგილები ყველასთის საკმარისი არ აღმოჩნდა.როგორც ავიაკომპანიაში განმარტეს, თვითმფრინავის ჩანაცვლების აუცილებლობის გამო, Red Wings იძულებული გახდა კორექტირება შეეტანა რეისების განრიგში - WZ-560 რეისზე უფრო მცირე ტევადობის თვითმფრინავი გაიგზავნა.ავიაკომპანიის წარმომადგენლები მგზავრებთან ადგილზე მუშაობენ, რათა უზრუნველყონ ყველა საჭირო მომსახურება FAP-82-ის შესაბამისად, რომელთა შორისაა სასტუმროში განთავსება და საკვებით უზრუნველყოფა.შექმნილი დისკომფორტის გამო ავიაკომპანია მგზავრებს ბოდიშს უხდის.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e7/06/1e/279138889_83:0:1503:1065_1920x0_80_0_0_0198d789e705da62918f57daebde2b03.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, ავიამიმოსვლა საქართველოში, ქართულ–რუსული ურთიერთობები, საზოგადოება, ახალი ამბები
შექმნილი დისკომფორტის გამო ავიაკომპანია მგზავრებს ბოდიშს უხდის.
თბილისი, 2 მარტი — Sputnik. რუსეთის მოქალაქეებს, რომლებიც თვითმფრინავის მცირე ტევადობის ბორტით ჩანაცვლების გამო თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში ჩარჩნენ, ავიაკომპანიამ თანხის დაბრუნება, რუსეთში საქართველოს სხვა ქალაქებიდან გაფრენა ან თბილისიდან Red Wings-ის ბორტით უფრო მოგვიანებით გამგზავრება შესთავაზა, იუწყება ავიაკომპანიის პრეს-სამსახური.
ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში რუსეთის 20-მდე მოქალაქე იყო ჩარჩენილი, მედიაში 2 მარტის დილით გავრცელდა. მგზავრების თქმით, მოსკოვის მიმართულებით რეისამდე ორი საათით ადრე, რომელიც 13:50 საათზე უნდა შესრულებულიყო, Red Wings Airlines-მა თვითმფრინავი შედარებით მცირე ბორტით ჩაანაცვლა, რის გამოც ადგილები ყველასთის საკმარისი არ აღმოჩნდა.
„ავიაკომპანიამ ოპერატიულად შეატყობინა wz-560 რეისის მგზავრებს ჯავშანში მითითებული კონტაქტების გამოყენებით. მათ სთავაზობენ თანხის დაბრუნებას საკომისიოსა და ჯარიმების გარეშე, ბილეთის გადაცვლას სხვა დღეებში დაგეგმილ რეისებზე ან საქართველოს სხვა ქალაქებიდან გამგზავრებას. ბილეთების გადაცვლასა და თანხის დაბრუნებაზე უარის თქმის შემთხვევაში მგზავრებს ავიაკომპანია უფრო გვიანი რეისებით გადაიყვანს”, -აღნიშნულია ინფორმაციაში.
როგორც ავიაკომპანიაში განმარტეს, თვითმფრინავის ჩანაცვლების აუცილებლობის გამო, Red Wings იძულებული გახდა კორექტირება შეეტანა რეისების განრიგში - WZ-560 რეისზე უფრო მცირე ტევადობის თვითმფრინავი გაიგზავნა.
ავიაკომპანიის წარმომადგენლები მგზავრებთან ადგილზე მუშაობენ, რათა უზრუნველყონ ყველა საჭირო მომსახურება FAP-82-ის შესაბამისად, რომელთა შორისაა სასტუმროში განთავსება და საკვებით უზრუნველყოფა.