გარემოს ეროვნული სააგენტო
თბილისი, 27 თებერვალი — Sputnik. საქართველოს ტერიტორიაზე 28 თებერვლიდან 2 მარტამდე მკვეთრად აცივდება - ტემპერატურა მინუს 23 გრადუსამდე დაიკლებს, იუწყებიან გარემოს ეროვნულ სააგენტოში.კერძოდ, 28 თებერვალს და 1-2 მარტს ღამის საათებში საქართველოში მოსალოდნელია ჰაერის ტემპერატურის მნიშვნელოვანი დაკლება: დასავლეთ საქართველოს დაბლობში -5, -10 გრადუსამდე, აღმოსავლეთ საქართველოს ბარში -7, -12, ქვეყნის მთიან რაიონებში -13, -18, მაღალმთიან ზონაში -18, -23 გრადუსამდე.დასავლეთ საქართველოს გზებზე ნარჩუნდება რთული მეტეოროლოგიური პირობები: ლიპყინული, ელექტროგადამცემ ხაზებზე შემოყინულობა, ხოლო ქვეყნის მაღალმთიან ზონაში-ზვავსაშიშროება.საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებზე არსებული დიდთოვლობის, ხილვადობის გაუარესების, ქარბუქის, ლიპყინულის და ზვავსაშიშროების გამო შესაძლებელია შეიზღუდოს ტრანსპორტის მოძრაობა. კოლხეთის დაბლობზე ღამის საათებში ჰაერის ტემპერატურის -5, -10 გრადუსამდე დაწევამ შესაძლებელია ციტრუსოვანი კულტურების დაზიანება გამოიწვიოს (საფრთხის დონე მაღალი).
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/02/1a/292259976_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_8a424ef2be2656b1c0930184cab2bfb8.jpgSputnik საქართველო