გარემოს ეროვნული სააგენტო
თბილისი, 25 თებერვალი — Sputnik. დასავლეთ საქართველოში რთული მეტეოროლოგიური პირობები 27 თებერვლამდე შენარჩუნდება, ნათქვამია გარემოს ეროვნული სააგენტოს განცხადებაში. კერძოდ, დასავლეთ საქართველოში კვლავ მოსალოდნელია ნალექი, უმეტესად თოვლის სახით, ზოგან ძლიერი, ნისლი, ქარბუქი, გზებზე ლიპყინული, ელექტროგადამცემ ხაზებზე შემოყინულობა, გორაკ-ბორცვიან ზონებში შესაძლებელია მეწყრული პროცესების განვითარება. სინოპტიკოსების პროგნოზით, ქვეყნის მაღალმთიან რაიონებში ნარჩუნდება ზვავსაშიშროება. დიდთოვლობის, ხილვადობის გაუარესების, ქარბუქის, ლიპყინულის და ზვავსაშიშროების გამო საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებზე შესაძლებელია შეიზღუდოს ტრანსპორტის მოძრაობა.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/02/19/292244371_72:0:1209:853_1920x0_80_0_0_e64f62aadf304f764c40a4d4b188e3eb.jpgSputnik საქართველო
საქართველო, გარემოს ეროვნული სააგენტო, საზოგადოება, ახალი ამბები
ქვეყნის მაღალმთიან რაიონებში მოსალოდნელია ზვავსაშიშროება.
თბილისი, 25 თებერვალი — Sputnik. დასავლეთ საქართველოში რთული მეტეოროლოგიური პირობები 27 თებერვლამდე შენარჩუნდება, ნათქვამია გარემოს ეროვნული სააგენტოს განცხადებაში.
კერძოდ, დასავლეთ საქართველოში კვლავ მოსალოდნელია ნალექი, უმეტესად თოვლის სახით, ზოგან ძლიერი, ნისლი, ქარბუქი, გზებზე ლიპყინული, ელექტროგადამცემ ხაზებზე შემოყინულობა, გორაკ-ბორცვიან ზონებში შესაძლებელია მეწყრული პროცესების განვითარება.
სინოპტიკოსების პროგნოზით, ქვეყნის მაღალმთიან რაიონებში ნარჩუნდება ზვავსაშიშროება.
დიდთოვლობის, ხილვადობის გაუარესების, ქარბუქის, ლიპყინულის და ზვავსაშიშროების გამო საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებზე შესაძლებელია შეიზღუდოს ტრანსპორტის მოძრაობა.