230 მეტრი სიმაღლის ცათამბჯენი: ამბიციური პროექტი დედაქალაქში
თბილისში ყველაზე მაღალი, 230 მეტრი სიმაღლის ცათამბჯენი აშენდება. შენობა ვაკეში, ჭავჭვაძის გამზირზე, მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონთან ახლოს განთავსდება 18.02.2025-ს, Sputnik საქართველო
2025-02-18T12:39+0400
თავდაპირველი ვერსიით, ცათამბჯენის სიმაღლე 180 მეტრი უნდა ყოფილიყო, თუმცა, იგი უფრო მაღალი იქნება - ახალი პროექტის მიხედვით, შენობა 47 სართულის ნაცვლად 56-სართულიანი იქნება. მას ბიზნესმენ ნოშრევან ნამორაძის კომპანია ააშენებს, რომელმაც ახალი პროექტი მერიასთან უკვე შეათანხმა.კომპანია VR Holding აცხადებს, რომ VR Vake Skyview Tower-ი იქნება პრემიუმ-კლასის პროექტი, რომელიც ყოფილი სპორტის უნივერსიტეტის ადგილზე აშენდება.ბოლო სართულზე კავკასიაში ყველაზე დიდი საცურაო აუზი, სახურავზე კი ვერტმფრენის მოედანი განთავსდება.პროექტი ითვალისწინებსწ გზის გაფართოებას, ახალი სკვერების, დასასვენებელი და გასართობი ზონების და ავტომობილებისთვის დამატებით საპარკინგე ადგილების მოწყობას, რომელიც ხელმისაწვდომი იქნება რაიონის სხვა მაცხოვრებლებისთვის. ხუთვარსკვლავიანი აპარტამენტებით ცათამბჯენის მშენებლობა 2028 წლის ბოლოს დასრულდება.
https://cdnn1.img.sputnik-georgia.com/img/07e9/02/12/292162731_161:0:1121:720_1920x0_80_0_0_52f321fc9d4993fd8ad5d1a1d63242a6.jpgSputnik საქართველო
მულტიმედია, ვიდეო, საქართველო, ეკონომიკა, видео
თბილისში ყველაზე მაღალი, 230 მეტრი სიმაღლის ცათამბჯენი აშენდება. შენობა ვაკეში, ჭავჭვაძის გამზირზე, მიხეილ მესხის სახელობის სტადიონთან ახლოს განთავსდება
თავდაპირველი ვერსიით, ცათამბჯენის სიმაღლე 180 მეტრი უნდა ყოფილიყო, თუმცა, იგი უფრო მაღალი იქნება - ახალი პროექტის მიხედვით, შენობა 47 სართულის ნაცვლად 56-სართულიანი იქნება. მას ბიზნესმენ ნოშრევან ნამორაძის კომპანია ააშენებს, რომელმაც ახალი პროექტი მერიასთან უკვე შეათანხმა.
კომპანია VR Holding აცხადებს, რომ VR Vake Skyview Tower-ი იქნება პრემიუმ-კლასის პროექტი, რომელიც ყოფილი სპორტის უნივერსიტეტის ადგილზე აშენდება.ბოლო სართულზე კავკასიაში ყველაზე დიდი საცურაო აუზი, სახურავზე კი ვერტმფრენის მოედანი განთავსდება.
პროექტი ითვალისწინებსწ გზის გაფართოებას, ახალი სკვერების, დასასვენებელი და გასართობი ზონების და ავტომობილებისთვის დამატებით საპარკინგე ადგილების მოწყობას, რომელიც ხელმისაწვდომი იქნება რაიონის სხვა მაცხოვრებლებისთვის. ხუთვარსკვლავიანი აპარტამენტებით ცათამბჯენის მშენებლობა 2028 წლის ბოლოს დასრულდება.