გიგანტური სლალომი - გუდაურში საქართველოს თასის მეორე ეტაპი ჩატარდა

© courtesy of TBC Bank გუდაური
გუდაური - , 1920, 11.04.2022
შეჯიბრებაში მონაწილეობას სხვადასხვა რეგიონიდან ჩასული მოთხილამურეები იღებდნენ.
თბილისი, 11 აპრილი – Sputnik. გუდაურში გიგანტურ სლალომში საქართველოს თასის გათამაშების მეორე ეტაპი გაიმართა. ინფორმაციას საქართველოს სათხილამურო ფედერაცია ავრცელებს.
შეჯიბრებაში, რომელიც 10 აპრილს გაიმართა, 60-მდე სპორტსმენმა მიიღო მონაწილეობა. საქართველოს თასზე მონაწილეობას იღებდნენ სამთო მოთხილამურეები ქვეყნის სხვადასხვა რეგიონიდან: აჭარა, ბაკურიანი, სვანეთი, თბილისი, გუდაური, ყაზბეგი.
შეჯიბრებაზე მონაწილეები სამ ასაკობრივ კატეგორიებად დაიყვნენ, გიგანტური სლალომის დასკვნითი ეტაპის ჯილდოები კი ასე განაწილდა:
გოგონები:
2009-2008 წლებში დაბადებულები
I ადგილი – ნელი უსტიმენკო (ბაკურიანი)
II ადგილი – ქეთი ჯაფარიძე (სვანეთი)
III ადგილი – ნინი გეორქოვი (ბაკურიანი)
2006-2007
I ადგილი – ნინო ენუქიძე (თბილისი)
II ადგილი – ნატა მეხეშიძე (აჭარა)
III ადგილი – ნინი გოგოლაძე (ბაკურიანი)
2005 წლის ზემოთ
I ადგილი – მარი ჩოგაძე (აჭარა)
II ადგილი – გვანცა ბეგიაშვილი (სვანეთი)
III ადგილი – მარი კოჩალიძე (აჭარა)
ვაჟები:
2008-2009
I ადგილი – ირაკლი ხერგიანი (სვანეთი)
II ადგილი – გიორგი ჯაფარიძე (სვანეთი)
III ადგილი – ნიკოლოზ ხაფავა (თბილისი)
2006-2007
I ადგილი – ლუკა დულათი (თბილისი)
II ადგილი – ნიკოლოზ გოგოლაძე (ბაკურიანი)
III ადგილი – სანდრო პირმისაშვილი (თბილისი)
2005 წლის ზემოთ
I ადგილი – სოსო ჯაფარიძე (სვანეთი)
II ადგილი – ნოდარ კოზანაშვილი (ბაკურიანი)
III ადგილი – ირაკლი არღვლიანი (სვანეთი)
ასევე ჩატარდა საქართველოს თასის გათამაშების რამდენიმე ეტაპი, რის შემდეგაც გამოვლინდნენ 2021/2022 წლის სეზონის აბსოლუტური გამარჯვებულები:
გოგონები:
2008-2009
I ადგილი – ქეთი ჯაფარიძე (სვანეთი)
II ადგილი – ნელი უსტიმენკო (ბაკურიანი)
III ადგილი – ნინი გეორქოვი (ბაკურიანი)
2006-2007
I ადგილი – ნატა მეხეშიძე (აჭარა)
II ადგილი – ნინო ენუქიძე (თბილისი)
III ადგილი – ნინი გოგოლაძე (ბაკურიანი)
2005 წლის ზემოთ
I ადგილი – მარი ჩოგაძე (აჭარა)
II ადგილი – გვანცა ბეგიაშვილი (სვანეთი)
III ადგილი – მარიამ ნავერიანი (სვანეთი)
ვაჟები:
2008-2009
I ადგილი – გიორგი ჯაფარიძე (სვანეთი)
II ადგილი – ირაკლი ხერგიანი (სვანეთი)
III ადგილი – ირაკლი აბესაძე (ბაკურიანი)
2006-2007
I ადგილი – ლუკა დულათი (თბილისი)
II ადგილი – ოთო ხვედელიძე (ბაკურიანი)
III ადგილი – ლუკა ბურდული (გუდაური)
2005 წლის ზემოთ
I ადგილი – გიორგი კურტანიძე (ბაკურიანი)
II ადგილი – ოთო წულეისკირი (ბაკურიანი)
III ადგილი – ლევან ნაზღაიძე (გუდაური)
გუდაურში 2022 წლის საქართველოს სამთო-სათხილამურო თასის გათამაშების პირველი ეტაპი 20-21 მარტს გაიმართა.
ყველა ახალი ამბავი
0