თბილისი, 18 თებერვალი — Sputnik. საქმის გამო უცხოეთში ვიზიტები მიწევს, ახლაც დაგეგმილი ვიზიტი მქონდა, კვირის ბოლოს ვბრუნდები, განაცხადა საქართველოს ყოფილმა ვიცე-პრემიერმა, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების ექს-მინისტრმა ლევან დავითაშვილმა მედიაპლატფორმა BMG-სთან.
მანამდე, მედიაში გავრცელდა ინფორმაცია, რომ დავითაშვილმა ქვეყანა დატოვა - აღნიშნული ინფორმაცია სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმაც დაადასტურა.
„ჩვეულებრივ მიწევს ხოლმე საქმის გამო ვიზიტები. თითქმის ყოველ კვირას და ახლაც დაგეგმილი ვიზიტი მქონდა. კვირის ბოლოს ვბრუნდები, შემდეგ კვირას ისევ მიწევს წასვლა… რეალური ინფორმაცია ესაა", - განაცხადა დავითაშვილმა.
სუს-ის შენობის დატოვების შემდეგ დავითაშვილმა მედიასთან კომენტარი გააკეთა და განაცხადა, რომ „შეხვედრა ევროპის გაზით მომარაგებაში საქართველოს მონაწილეობას და ამასთან დაკავშირებულ რისკებს შეეხებოდა“.